DANCEHALL S KAJDOU

Dancehall je tanec s kořeny na Jamajce využívající technik afro shake a reggae. Spojený je s reggae hudbou, má však o něco tvrdší beaty. Pohyby jsou zábavné, erotické a sebevědomé. Více vyhovuje ženám, ovšem čím dál častěji jej tančí i muži, kteří mu dávají o něco tvrdší podobu.

Karla KAJDA Najvertová je mladá energická tanečnice a lektorka, která umí správně a pozitivně namotivovat a povzbudit právě ty, kteří se stylu chtějí věnovat. Svoje skillz má nejen od předních českých dancehall lektorů, jako ja Klárka Marinovová, ale jezdí se vzdělávat přímo na Jamajku.

Na svých lekcích mi jde vždy o energii a vibe, o tom dancehall taky je –radovat se a tančit spolu. Není důležité být perfektní a umět vše hned. Lekce se snažím měnit, abychom poznali a zatančili si každý z aspektů dancehallu, jak smooth, gun moves, socials nebo i třeba oblíbenou female. Protože i v běžném životě jste někdy vášniví, někdy zase low a někdy z vás srší energie tak moc, že vám je jedno, co budete dělat, ale chcete to zkrátka vytančit. V Sectoru se zkrátka snažím o takovou malou Jamajku.“ 🇯🇲